Najczęściej zadawane pytania

Tak, na Infinii dostępna jest waluta premium (kosmoidy)- można ją zdobyć w grze, a także zakupić poprzez sklep za złotówki (by zdobyć do niego dostęp należy wykonać misję fabularną Tajemnica kosmoidów. (Po złożeniu ślubowania obywatela Regenum Kandael, porozmawiaj raz jeszcze z Pretorem Falarahem i zapytaj go o Obserwatorium Nieskończoności).

Co można otrzymać za kosmoidy?

Absolutnie wszystko! Kosmoidy są bardzo trudno dostępnymi przedmiotami, którymi jednak można normalnie handlować i które, niestety, można normalnie stracić.

Dzięki kosmoidom możesz otrzymać specjalne przedmioty, rangi, a także dostęp do stref, których bez kosmoidów nie można zdobyć.

Przykłady:
  • Kosmoidy są potrzebne, by podnieść poziom swojej ziemi do hrabstwa i wyżej.
  • Stopnie rotmistrza i hetmana, mogą otrzymać jedynie ci, spośród Rycerzy Kandael, którzy wpłacą do skarbca tej formacji odpowiednią ilość kosmoidów.
  • Wielu handlarzy oferuje swoje specjalne produkty jedynie za kosmoidy, np. meble, unikatowy rynsztunek, rzadkie wierzchowce i elementy dekoracyjne.
  • Regenum Kandael i rozmaici handlarze prowadzą także skup kosmoidów i oferują różne przedmioty, udogodnienia i usługi w zamian za nie. Oferta jest zmienna! Wpisz komendę /kosmoidy, by zapoznać się z aktualną.

Category: Mechanika gry

Punkty chwały (PCh – )  to rodzaj nagrody przyznawanej graczom za ich szczególne osiągnięcia. Można je zdobyć pokonując potężnych przeciwników, wykonując unikatowe misje fabularne, a także dzięki uznaniu osób, które posiadają ponad 100 PS.

Dzięki PCh można otrzymać dostęp do zamkniętych stowarzyszeń, lokacji i odblokować za ich sprawą specjalne rangi.

Na stronie infinia.pl/tablica-chwaly co tydzień w niedzielę aktualizowana jest lista 30. najsławniejszych obywateli Regenum Kandael. Można ją także wyświetlić w grze, za pomocą komendy: /chwala.  Dziesięciu najchwalebniejszych obywateli Regenum Kandael otrzymuje co tydzień upominki od Ministerstwa Propagandy RK.

Punkty chwały można zachować nawet po zakończeniu edycji serwera, dzięki zarejestrowaniu się na tej stronie. Następnie można dokonać ich transferu na kolejnej edycji serwera i cieszyć się z ich przywilejów.

I co takiego chwalebnego w tej chwale? ~ Tytus Meleanczyk

Category: Mechanika gry

Wpisz komendę /zaklecia, by wyświetlić panel gracza. Wszystkie dostępne akcje możesz wykonać korzystając właśnie z niego. Również tam opisane są wszystkie komendy gracza.

Category: Mechanika gry

1. Możesz założyć tymczasowy obóz. W stole rzemieślniczym na skrzynce połóż ognisko, by wytworzyć specjalny przedmiot obozowy.

Teraz połóż obozowisko na dzikim terenie w oddaleniu od zabezpieczonych obszarów. By założyć obóz, będziesz musiał posiadać 15 kandów.

Oteraz jesteś właścicielem obozowiska o boku 16 bloków. Będzie ono aktywne przez 24 godziny. 

2. Możesz otrzymać zaproszenie od władcy danej ziemi i otrzymać od niego teren w obrębie jego zabezpieczenia.

3. Możesz kupić, bądź wynająć dom/kwaterę w jednej z dostępnych ziem (przy kwaterach na wynajem/sprzedaż widoczne są hologramy).

4. Możesz założyć własną ziemię i stać się jej władcą. W tym celu udaj się do Wielkiej Kancelarii Regenum w Pałacu Tysiąca Władców w Primapolis i porozmawiaj z Wielką Kanclerką. Koszt założenia własnej ziemii wynosi 1024 kandów.

Pamiętaj, że jakiekolwiek zabezpieczenie chroni twoją ziemię tylko przed zniszczeniem, ale nie chroni przed otwieraniem drzwi, skrzynek, furtek i tym podobnych. Każdy taki obiekt musi zostać zabezpieczony osobno albo blokadą tabliczkową albo systemem Cerber.

„Czekam na czasy, gdy nie będzie trzeba niczego zabezpieczać, bo wszystko będzie należało do wszystkich” ~ prof. Engelmark

Category: Mechanika gry

Na Infinii dostępne są następujące rangi i ich kategorie:

  1. Rangi Rycerzy Kandael – by dołączyć do Rycerzy Kandael, musisz wykonać zadania rekrutacyjne, które zleca rotmistrz Pereon w Borganda w Primapolis.
    • Giermek
    • Rycerz Kandael

Kiedy masz już dostęp do zabezpieczonego obszaru (obóz, wynajęty bądź kupiony dom w jednym z miast, własna ziemia), możesz zacząć zabezpieczać poszczególne obiekty należące do ciebie (skrzynki, drzwi, beczki, bramki, włazy, stojaki na zbroje, piecyki i tym podobne).

Darmowym sposobem jest postawienie tabliczki na obiekcie albo bezpośrednio przy obiekcie. Na tabliczce pojawi się twoje imię, a inni nie będą mogli otwierać zabezpieczonego przez ciebie obiektu. Istnieje jednak wada tego rozwiązania – tabliczkę przy pomocy wytrychu mogą złamać złodzieje. Systemem w 100% bezpiecznym jest Cerber. Wypowiedz: /cerber lock, by zabezpieczyć swoje obiekty – cena w kandach jest uzależniona od rodzaju zabezpieczanego obiektu.